PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Psikolojik danışmanlık, alanında uzman bir yol arkadaşı eşliğinde, kişinin gerek hayatta karşılaşıp baş edemediği problemlerle ilgili, gerekse de kendini daha yakından tanıyıp geliştirmek için çıktığı keşif yolculuğudur. Karşılıklı konuşmaya dayalı bir etkileşim çerçevesinde yürütülür.

 

Benötesi Psikoloji, travmanın kalıcı etkisine inanmaz. Kişilerin yaşadığı psikolojik problemleri, onların gelişim süreçlerinin mihenk taşları olarak görür. Eğer doğru anlaşılıp çözümlenebilirse bütün rahatsızlıklar kişisel ve sosyal gelişim sürecinin dönüm noktalarıdır.

Terapiden önce "keşke" ile başlayan cümleler, terapi sonrası "iyi ki" ile kurulur. Çünkü nerede problem yaşıyorsak, psikolojimizin tam da orada bize bir mesajı vardır. Yaşanan süreçleri anlamlandırmak ve sorunları aşmak için ihtiyaç duyulan profesyonel desteği ve objektif bakış açısını sunan bir terapi süreci, kişinin kendi hayatının sorumluluğunu almasıdır.

 

Bireysel Terapi

Terapi sürecinde, yaşadığınız sorunları analiz ederek bunları ortaya çıkaran bireysel ve sosyal faktörleri keşfedersiniz. Bu süreçte psikologunuz, size rehberlik ederek iyileştirici ve destekleyici bir danışmanlık hizmeti sunar. 

 

Aile/Çift Terapisi

“Biz” olmayı deneyimlerken hassas ve çatışmalara açık süreçlerden geçilir. Bu süreçlerde ortaya çıkan anlaşmazlıklar profesyonel bir uzmanın rehberliğinde samimiyet ve hassasiyetle irdelendiğinde kendinizi de eşini de yakından tanıma, yaşanan çatışma ve krizleri doğru yönetme ve ilişkinizin kalitesini artırma fırsatı bulursunuz.   

 

Grup Terapisi

Grubu modere eden uzmanımız eşliğinde, 6-10 kişilik bir grup içerisinde günlük hayatta deneyimlediklerinizi paylaşma imkânı elde edersiniz. Süreç boyunca gruptaki diğer katılımcılarla birbirinize ayna tutarak kişisel farkındalığınızı artırırsınız. Ayrıca, kendinize odaklanmaktan bir süre uzaklaşarak paylaşım, etkileşim ve empatiyi deneyimlersiniz.

--

 

PSİKOLOG SÜMEYRA SERTTÜRK

 

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu. 2008'den bu yana Benötesi (Transpersonal) Psikoloji alanında mesleki ve kişisel çalışmalar yürütüyor, Benötesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim'in kurucu-yöneticisi ve genel koordinatörü.

 

Yetişkin psikoterapisi alanında psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor. Mesleki ilgi ve yetkinlikleri; kadim psikoloji yaklaşımları, analitik ve bilişsel-davranışçı yöntemlerbenlik ve ego bilinci konularını kapsıyor. Enneagram Mizaç Modeli ile kişiler arası mizaç farklılıkları ve etkileşimlerini baz alarak; psikolojik gelişim (kişinin “kendi üzerinde çalışma”sı), psikopatoloji (psikolojik rahatsızlıklar ve tedavi süreçleri), ilişki dinamikleri ve terapi süreçleri üzerine teorik ve uygulamalı çalışmalar yürütüyor. Ayrıca, Benötesi Psikoloji bünyesinde atölye çalışmaları, okuma ve eğitim-etkileşim grupları düzenliyor.

 

Teorik bilgiyi yaşamdan ayrı bir yere koymakla öğrenmenin de bildiklerini paylaşmanın da mümkün olmadığına inanıyor. İnsan için, aslını astarından ayırmaktan başka çıkar yol bilmiyor. "Kendi"ni seven herkesi, kendini keşfe çağırıyor. Çünkü, diyor; "bütün yollar eninde sonunda aynaya çıkıyor".

    Mimar Sinan mah. Kâtibim Azizbey sokak No: 37 Üsküdar- İstanbul
    0216 342 49 05 bilgi@benotesidanismanlik.com