Hakkımızda

2014 yılında kurulan Benötesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim, kişilerin ve kurumların kriz zamanlarında problemlerini aşıp iyileşmelerine; kendilerini yakından tanıyıp geliştirmek istediklerinde ise bireysel, sosyal ve kurumsal gelişimlerine hizmet eden bir danışmanlık merkezi.

Benötesi Psikoloji, kişinin (ve grupların) otomatik biçimde dış dünyaya ve dışsal olana odaklanan seçici dikkatini kendine ve sürekli tekrarlayan iç mekanizmasına yöneltmesini ve onun üzerinde çalışmasını hedefler. Bu süreçte kişi, güvenilir ve alanında uzman bir psikolog / psikolojik danışman eşliğinde yola çıkar, iç sesler tarafından yönetilmek yerine psikolojik iç düzenini bilinçli bir motivasyon ve gayretle yeniden tesis edip kendine özgü yaşam ve gelişim sürecini deneyimler. 

--

Benötesi Psikoloji'nin kurucu-yöneticisi Psk. SÜMEYRA SERTTÜRK Hakkında:

Boğaziçi Üniversitesi - Psikoloji bölümü mezunu. 2008-2012 yılları arasında çeşitli kurumlarda psikolog, eğitim danışmanı ve yönetici olarak çalıştı. 2014'te kendi danışmanlık merkezi olan Benötesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim'i kurdu. Bireylere, kurumlara ve alan profesyonellerine yönelik danışmanlık ve eğitim hizmetlerini burada sürdürüyor.

Ayrıca, 2008'den bu yana Benötesi (Transpersonal) Psikoloji ile ilgili mesleki ve kurumsal süreçlerde aktif olarak yer aldı. 2011-2014 yılları arasında Benötesi Psikoloji ve Psikiyatri Enstitüsü Derneği yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. Bu süreçte Benötesi Akademi ve Benötesi Danışmanlık markalarını oluşturdu ve dernek/enstitü bünyesinde gönüllü yürütülen faaliyetlerin profesyonel ve kurumsal bir niteliğe kavuşmasını sağladı.

Mesleki vizyonu: Gerçek insan anlayışı ile gerçekçi psikolojik sınırları birbirine karıştırmadan anlamak ve anlatmak. İnsanlığın bugün yaşadığı bütün psikolojik durum ve sorunlar karşısında insani duyarlık ve mesleki sorumlulukla hareket ve hizmet etmek. Alandaki tüm bilgi, beceri ve tecrübe birikimini bu niyetle uygulamaya dönüştürmek ve paylaşıma açmak.

Özetle: Özkeşif terapisti. İnteraktif eğitimci.

    Mimar Sinan mah. Kâtibim Azizbey sokak No: 37 Üsküdar- İstanbul
    0216 342 49 05 bilgi@benotesidanismanlik.com