Kış-2017 Psikodrama Atölyesi: 'Aile ağacı' başlıyor!

Aile Ağacı Çalışması Nedir?

Biyolojik yapımız gibi, kişilik örüntümüz ve psikolojik yapımızın önemli bir bölümü de, bize aile büyüklerimizden mirastır. Bu mirasın sağlıklı ve işlevsel tarafları olduğu gibi yaşantımızı olumsuz etkileyen, yük olarak taşıdığımız hatta bazen hastalıklara ve zarar veren ilişkiler kurmamıza sebep olan tarafları da vardır. Bu atölyede aile ağacımızda bulunan olumlu ve olumsuz her türlü mirası keşfedeceğiz.
 
Moderatör : Psikodramatist Melek Arslanbenzer
Gün ve Saat: Salı 19:00-21:00 (7 hafta)
Başlangıç tarihi: Şubat 2017 (Grup oluştuğunda başlayacaktır.)
Ücret : 700 TL
 
 
PSİKODRAMA NEDİR?  
 
Jacob Levy Moreno tarafından 20. yüzyılın başlarında geliştirilen psikodrama bireyin grup içerisinde iyileştirilmesini hedefleyen bir grup psikoterapi yöntemidir. Spontanlık, yaratıcılık ve eylem dinamiklerini temel alan yöntem, katılımcının ilişkilerini, bu ilişkilerde yaşadıkları sorunları, çatışmaları kendi iç dünyasını spontan bir biçimde, bir oyunun içinde rol alarak incelemesini ve farkındalığa ulaşmasını sağlar. Psikodrama Moreno’nun tanımıyla gerçeğin yeniden canlandırılmasıdır. Psikodramanın beş temel unsuru vardır. Sahne, protagonist, lider, yardımcı egolar ve grup. Isınma, oyun ve paylaşım olarak 3 safhadan oluşan psikodrama oturumlarında katılımcıların getirdikleri her konu çalışılmaktadır. Yanı sıra tek bir konu üzerinden giden psikodrama oturumları da mevcuttur.   
 
PSİKOLOG & PSİKODRAMATİST MELEK ARSLANBENZER
 
İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2003 yılında mezun oldu. İstanbul Psikodrama Enstitüsünde 6 yıl süren Psikodrama eğitimini "Kaynağını Kaybetmiş Öfkenin Katarsis Yoluyla Arındırılması"  başlıklı tez çalışmasıyla tamamladı. Halen Psikoterapi Enstitüsünde Bütüncül Psikoterapi eğitimine devam etmektedir. 2010 yılından bu yana Psikodrama tekniğiyle grup terapileri yönetmekte ve konulu atölyeler düzenlemektedir.
 
    1/28/2017
    406 Kez Okundu

    Duyurular


    Mimar Sinan mah. Kâtibim Azizbey sokak No: 37 Üsküdar- İstanbul
    0216 342 49 05 bilgi@benotesidanismanlik.com