Farklı mizaçları ayrıştırmadan anlayabilmek için: Enneagram Atölyesi - 1

ENNEAGRAM ATÖLYESİ - 1 "Mizaçlarla Tanışmak"

İnsandaki psikolojik merkezler üzerinden her birimizin nasıl farklı algı, duygu ve davranışlara sahip olduğumuzu; kişiliğimizin nasıl oluşup geliştiğini sistematik bir model çerçevesinde ele alan 7 haftalık eğitim-gelişim programıdır.

İÇERİKTE ELE ALINACAK KONULAR:

 • İnsan psikolojisindeki merkezler ve işleyiş dinamikleri
 • Psikolojik işlevlerimiz: duygu, düşünce ve davranış.
 • Kendini koruma ve eylemde bulunma stratejileri
 • Anlama, anlamlandırma süreçleri ve buna bağlı davranış stratejileri
 • Benlik duygusu ve ilişki kurma stratejileri
 • Kişiler arası farklılıkların oluşum ve gelişim süreçleri
 • Mizaçları tanımak neye yarar? Farklılıklar ve uyum...

--

ETKİNLİK DETAYLARI: 

Başlangıç Tarihi: 22 Nisan 2017

Gün & Saat: CUMARTESİ, 14.00-15.30 (7 hafta)

Eğitimci: Psk. Sümeyra Serttürk

Kontenjan: 12 kişi

Ücret: 420 TL +KDV

(Öğrenciler için: 400 TL)

--

ATÖLYEYE DAİR SIKÇA SORULAN SORULAR İÇİN TIKLAYIN.

--

ÖN KAYIT FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

--

ENNEAGRAM / Dokuz Mizaç Modeli NEDİR?

9 farklı mizaç (çekirdek yapı) tanımlayarak insan psikolojisini çözümleyen kişilik modelidir.

Duygu, düşünce ve davranış kalıplarımızdan oluşan psikolojik alanımız, mizaç yapımıza göre şekillenir. Bu sebeple de önceliklerimiz, hoşlanıp hoşlanmadıklarımız, düşünme ve eyleme geçme tarzlarımız birbirimizden farklıdır. Aynı kelimelerle konuştuğumuz halde birbirimizi anlayamayız ya bazen; Enneagram Modeli, bunun izahını gerçekçi ve tutarlı bir şekilde ortaya koyan bir sistemdir. Genellemeden, yargılamadan; sizi kadın-erkek, duygu-mantık gibi kategorilerden bağımsız olarak ele alan dinamik (gelişimsel) kişilik modelidir.

--

Psk. SÜMEYRA SERTTÜRK KİMDİR?

Atölyeyi düzenleyen Psikolog Sümeyra Serttürk Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji mezunu. 2008'den bu yana Benötesi (Transpersonal) Psikoloji alanında mesleki ve kişisel çalışmalar yürütüyor, Benötesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim'in kurucu-yöneticisi ve genel koordinatörü.

Yetişkin psikoterapisi alanında psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor. Mesleki ilgi ve yetkinlikleri; kadim psikoloji yaklaşımları, analitik ve bilişsel-davranışçı yöntemlerbenlik ve ego bilinci konularını kapsıyor. Enneagram Mizaç Modeli ile kişiler arası mizaç farklılıkları ve etkileşimlerini baz alarak; psikolojik gelişim (kişinin “kendi üzerinde çalışma”sı), psikopatoloji (psikolojik rahatsızlıklar ve tedavi süreçleri), ilişki dinamikleri ve terapi süreçleri üzerine teorik ve uygulamalı çalışmalar yürütüyor. Ayrıca, Benötesi Psikoloji bünyesinde atölye çalışmaları, okuma ve eğitim-etkileşim grupları düzenliyor.

Teorik bilgiyi yaşamdan ayrı tutmakla öğrenmenin de bildiklerini paylaşmanın da mümkün olmadığına inanıyor. "Kendi"ni seven herkesi kendini keşfe çağırıyor. Çünkü, diyor; "bütün yollar eninde sonunda aynaya çıkıyor".

 

  12/10/2016
  992 Kez Okundu

  Duyurular


  Mimar Sinan mah. Kâtibim Azizbey sokak No: 37 Üsküdar- İstanbul
  0216 342 49 05 bilgi@benotesidanismanlik.com