Benötesi'nde Gençlik Kulübü!

Gençler! Bu kulüp sizin için ;) İçeriğinde psikoloji atölyeleri, sanatsal aktiviteler, etkileşimli grup çalışmaları olan ve eğitim danışmanlığı alabileceğiniz bir kulüp bu. Zamanınızın ve kendinizin kıymetini bilmek, arkadaşlarınızla birlikte gelişmek ve yaşayarak öğrenmek için keyifli bir ortam…

Sevgili anne-babalar! 14-18 yaş aralığındaki gençlere yönelik bu kulüpte çocuklarınız bireysel ve sosyal gelişim, kendilerine ve çevrelerine duyarlı bireyler olma, psikolojik yapı ve süreçlerini keşfetme, akranlarıyla bir araya gelip paylaşım-etkileşim kurma imkânı bulabilecekler. Benötesi Gençlik Kulübü ayrıca, bu vizyonla bir sinerji oluştuğunda gençlerimizin sosyal ve evrensel sorumluluk projeleri yürütmelerini hedefliyor.

Benötesi Gençlik Kulübü çalışmaları şu 3 temel unsur üzerine oturuyor:

1.alanında uzman, güvenilir rehberler eşliğinde yapılması

2.grup etkileşimi sürecinde akranlarla etkileşim kurulması

3.kültür-sanat etkinlikleri aracılığıyla bizzat yaşayarak öğrenmek

 

Kulübümüzün ilk etkinliği olan 2017 Yaz Programı' BENÖTESİ PSİKOLOJİ, SANATSAL PSİKOLOJİ ve İKEBANA TÜRKİYE işbirliğiyle düzenliyoruz. (Her biriyle ilgili detaylı bilgi için isimlerinin üzerine tıklayabilirsiniz.)

 

2017 | YAZ PROGRAMI

İçimizde olagelenler, dışımızdaki dünyayı oluşturur.

***

Lise dönemi, gençlerin hayati kararlar almanın eşiğinde bulundukları; hayatla ve kendileriyle ilgili temel bakış açılarını oluşturdukları bir dönem. Bu program, 14-18 yaş aralığındaki gençlerin iç ve dış dünyalarını tanıyıp anlamaları ve düzenlemeleri için interaktif ve renkli bir ortam sunuyor. En önemlisi bu ortam ve süreç, işinin uzmanı güvenilir rehberler eşliğinde yürütülüyor.

 İÇERİK DETAYLARI:

Tarih aralığı: 27 Temmuz – 17 Ağustos 2017

Süresi: 4 hafta

Gün & Saat: Perşembe günleri, 13.00-18.30

Ücret: 700 TL

Program Akışı:

13.00-15.00 İkebana Atölyesi

15.00-15.30 Çay-kahve molası

15.30-18.30 Psikosanat Atölyesi

 • İKEBANA ATÖLYESİ  (T. Füsun GÜLEÇ / İkebana Sanatçısı ve Öğretmeni): Gençlerin kendi çiçek tasarımlarını yaparken, duygu dünyalarını keşfe çıkacakları; farklılıklara hoşgörülü olmayı ve doğayla bütünleşmeyi deneyimleyecekleri ve İkebana'yı yakından tanıyacakları Japon çiçek düzenleme sanatı atölyesi. 
 • PSİKOSANAT ATÖLYESİ (Psk. Sümeyra SERTTÜRK & Uzm.Psk.Dnş. Enis E. GULİYEV): Gençlerin grup etkileşimi içinde; duygu, düşünce ve davranış tarzlarını sanat aracılığıyla fark edecekleri, keşfettikleri üzerinde düşünüp çalışma fırsatı bulabilecekleri psikolojik farkındalık ve gelişim atölyesi. Süreçte çeşitli sanat dallarını içeren (drama, müzik, resim, sinema) grup çalışmaları ve interaktif değerlendirme oturumları gerçekleşecek.

 

Bu atölyeye neden katılayım? / Çocuğum bu atölyeye neden katılsın?

Herkes dışarıdaki bir şeyleri değiştirmeye ve süslemeye çalışıyor. Mesela ebeveynler “çocuğum yazın spora gitsin de bedeni dinçleşsin; takı kursuna gitsin hem göz zevki hem ince motor becerileri gelişsin…” diye düşünebiliyor. Bunlar elbette önemli. Bununla beraber; tam da hayata dair en kritik kararların eşiğinde (okul-meslek-gelecek tercihleri, insani değerler ve hayat vizyonu...) gençlerin temel yaşam becerilerine (nitelikli ilişki-iletişim geliştirme, kriz yönetimi vb.) ve kendi içlerinde neler olup bittiğini görmeye ihtiyaçları var. Bu program bu ihtiyacı tespit eden ve bununla ilgili çalışmayı önceleyen uzmanlar tarafından, kendini tanımak isteyen gençlere özel tasarlandı.

--

Bilgi ve Kayıt: 0553 496 13 90 / bilgi@benotesi.com.tr

 

  7/18/2017
  843 Kez Okundu

  Duyurular


  Mimar Sinan mah. Kâtibim Azizbey sokak No: 37 Üsküdar- İstanbul
  0216 342 49 05 bilgi@benotesidanismanlik.com