Çocuklarınız İçin Okuma Serüveni / Atölye Çalışması

Çocuğunuz kitap okumayı sevmiyor mu? Boş bulduğu her vakitte bilgisayar mı oynuyor? Çocukların duygu ve düşüncelerini kilitleyen sanal oyunlar mı, yoksa kitabın psikososyal gelişime ve yaratıcı düşünceye kapı açan renkli dünyası mı? Tercihiniz kitapların renkli dünyasıysa, Psikolojik Danışman ve Yazar Özge Doğar ile iki gün sürecek olan "Çocuklarınız İçin Okuma Serüveni/Atölye Çalışması başlıyor!

 

ETKİNLİK DETAYLARI:

Başlangıç Tarihi: 22-23 Ekim 2016 (2 gün)

Gün & Saat: Cumartesi-Pazar 16.00-19.00

Moderatör: Psk. Danışman ve Yazar Özge Doğar

Yaş Grubu: 7-11

Kontenjan: 4-10

Ücret: 200 TL

 

--

ATÖLYE İÇERİĞİ VE HEDEFLERİ

Çocuk kitap okuyarak çeşitli düşünce ve bakış açılarını görür, empati yeteneği güçlenir, kendisinden ve yakın çevresinden başka dünyaların da olduğunu kavrar ve onu bir bütün olarak algılar. Bu algılayış onu barışçıl ve sevgiye eğilimli aynı zamanda sorgulama yeteneğine sahip bir birey yapar.

Çocuklara yönelik okuma atölyesi çalışmasında sadece çocuklara kitap okumayı sevdirmek amaçlanmıyor. Bu tek başına yeterli olmazdı zaten. Anne ve babaların da bu çalışmaya destek vermeleri önemli. Çocuk model alarak öğreniyor ve ilk modeli ebeveynleri. Bu nedenle atölye çalışmamızda ilk yapılan şey, anne ve baba okulu. Anne ve babayla yapılan bir buçuk saatlik bu çalışma ve çocuklarla yapılan dört buçuk saatlik çalışmalar bir alışkanlığın oturması için başlangıç mahiyetinde. Sonrasında ise ailelerin bu başlangıcı iyi değerlendirip evde bunun devamını sağlamaları gerekiyor.

--

ÖZGE DOĞAR / Psk.Dnş. & Yazar

1978 Mersin doğumlu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Mersin’de, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde tamamladı. Okul Psikolojik Danışmanı olarak mesleğini halen sürdürmekte. "Mesleğim ve toplumcu gerçekçi bakış açım gelecek kuşaklara sorumluluğumu ve yazı yazma hevesimi arttırdı." diyor. Yetişkinlere yönelik çeşitli kitapları bulunmaktadır. 2015 yaz döneminde Uçankuş Tv Kültür- Sanat Programında haftalık çocuk kitabı tanıtarak çocuk edebiyatına yöneldi. 2016 yılında yazdığı ‘Sevimli Köpek Maya & Tohumlu Kitap’ adlı çocuk kitabı Türkiye’de kitapla birlikte tohum veren ilk çocuk kitabi olma özelliği taşımaktadır.

 

    10/1/2016
    1191 Kez Okundu

    Duyurular


    Mimar Sinan mah. Kâtibim Azizbey sokak No: 37 Üsküdar- İstanbul
    0216 342 49 05 bilgi@benotesidanismanlik.com